Обрезка и формировка плодовых растений

Донизу

Обрезка и формировка плодовых растений

Створювати  Admin на тему Пт Груд 11, 2015 5:45 am

Хорошие мысли по поводу обрезки сада прочитал в ленте Фейсбук:


"Головна задача садівника з плодовими деревами, і найбільший головний біль - утримання рівноваги між їх ростом і плодоношенням. Обрізаючи, треба враховувати з дясяток важливих факторів. З даними деревами не слід робити все, що хотілося б, за один рік, якщо ви змушені підходити до них лише раз в рік. Насліп тут обов"язкові кілька правил.
1. Якомога менше зрізів.
2. Ніяких (!!!) вкорочень.
3. Видалення за 1 рік не більше 2-3 товстих бічних гілок у верхній частині крони; "на кільце, якщо не потрібно відростання пагонів на заміну, або на косий короткий пеньок для заміни гілки слабким похилоростучим пагоном, якщо після видалення гілки утвориться велика пустота.
4. Досить сувора підпорядкованість нижчих гілок і пагонів вищерозташованим із обов"зковим залишенням пагонів подовження на кожній гілці. По можливості слід обрати центральну найвищу гілку й залишити на ній "гальмівний пагін". Або формувати широке дерево з кількома кронами. З досягненням за 2-3 роки спокійного росту дерев можна використати сучасний підхід до обрізки плодових дерев.

Краще б розкласти цю обрізку на 2-3 підходи. В березні обрізати низ крон, через місяць середню частину. Верх аж після цвітіння. Це дозволяє формувати гармонійну крону, послаблючи ріст і сприяючи навантаженню дерев врожаєм. Навіть без "зелених операцій", які потребують додаткових виїздів, хорошої кваліфікації та додаткових оприскувань.
В саду газон. Отже ніяких (!) добрив, крім, можливо, трішки попелу в приштамбові лунки восени. З удобренням і поливом газону дерева отримують надлишок і добрив і води, що посилює і так надмірний ріст та послаблює плодоношення."
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі