Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Сторінка 1 з 2 1, 2  Наступне

Донизу

Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Лип 26, 2012 4:40 am

ПЕРЕНЕСЕНО ИЗ МОЕГО ПРЕДЫДУЩЕГО  ФОРУМА

Май один из самых прекрасных месяцев года! Ведь в ИМЕННО В МАЕ на территории Украины цветет большинство растений природной флоры.
Вот как красиво написано о месяце мае на сайте:
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

" Якому б місяцеві ми не співали осанну, — а кожен із них заслуговує на це, — останній брат весни все-таки має особливі заслуги: незважаючи на круті примхи природи, саме в травні вона, природа, постає в усій своїй красі — довколишній світ немовби святкує свою молодість буйним цвітінням, князюванням трав, багатоголоссям пташиного царства. Віддавна казали: «Дожити б до маю, то тоді вже сама природа подбає...».
Нашому сучасникові може здатися, що назва місяця «май» для української мови не характерна. Насправді це не так. Накличка ця відома ще давнім русичам. Наші вітчизняні пам'ятки XII століття фіксують її лише в цьому значенні. Навіть у таких поважних виданнях, як «Російсько-український словник» 1918 року, аналогічне академічне видання за редакцією А. Кримського (1924), в «Словарі російсько-українському» М. Уманця та А. Спілки (1925) чи «Практичному російсько-українському словнику» Г. Саболдира (1926), на першому місці значиться слово «май» Я. Головацький стверджував, що назва походить «від маю, котрим луки покрившися зеленіют, мают». Та це й зрозуміло, адже всі наші дореволюційні класики — Т. Шевченко, П. Мирний, Леся Українка, І. Франко, М. Коцюбинський та інші — вживали виключно це слово. Ним користувалися й наші сучасники — М. Рильський, В. Сосюра, А, Малишко... Родовідна назва «май» імовірніше за все походить від латинського «майус», тобто від імені давньоримської богині весни Майї — дочки Фавна, котрий був покровителем гір, лісів, пасовиськ та лук, а також захисником стад. Щоправда, дехто вважає, що назва пішла від римського царя Тарквінія, котрий віддавав данину шани старійшинам. Справді-бо, латинське «майєр» означає «старший, вищий». До речі, останній місяць весни в Стародавньому Римі присвячувався мудрості довгожителів.
Що б там не було, але назва «май» міцно закріпилася і в нашій мові. Сучасне поняття маївок також іде з давнини. Колись обряди, які організовували серед природи, так і називалися — маївки, що ідентифікувалися з однойменним місяцем;
Оскільки в Україні відбулася «націоналізація» місяців, то найбуйніший весняний період назвали, «травенем». До речі, близькі за походженням назви і , в багатьох інших слов'янських народів, Скажімо, в болгар та чехів це — «травен», сер бо-хорватів — «травень», словацьке «травен» означає червень, словенські «малі травен» стосується квітня, а «великі травен» — власне травня. Поруч із назвами «травень» і «май» у деяких регіонах України були й свої місцеві наклички — «пісенник», «місяць-громовик», «травник» тощо.
Діалектичному слову «травник», що побутувало на Поліссі, передував давній звичай наших предків. Ще язичники вважали, що лише травневі лікарські рослини мають чудодійні лікувальні властивості. Зривали цілюще зело удосвіта, до схід сонця. Все доросле населення вирушало в ліс та на левади, щоби запастися ним на цілий рік. На травень припадає і чимало обрядових дійств, які так чи так пов'язані з поетичним віншуванням природи, Одне з таких — свято русалії. Воно переважно припадає на кінець травня і початок червня. В основу дійства покладені хліборобські атрибути, що беруть початок з дайбозької пори. В обрядах, що входили до так званого русального, або мавського, тижня, простежуються міфологічно-фантастичні уявлення, позначені високим пошанівком до природи, ЇЇ незвідане сті.
Серед багатьох дійств, що дійшли і до недавнього часу, особливо поетичний обряд дівчини-русалки. Юнки зодягали в красні й пишні шати одну з перевесниць і водили її селом, співаючи русальних пісень.

Це був спеціальний цикл співанок, котрий виконували лише на мавський тиждень. На горі церковка стояла.

— З русальним, або мавським, тижнем пов'язані й численні повір'я. Вважалося, що русальськими стають ті діти, які померли на мавський тиждень, і їх не встигли похрестити. Відтак мавський тиждень — це своєрідне князівство русалок, тому батьки забороняли дітям ходити в цей час по квіти і опрошкувати через жита, бо «русалки залоскочуть». У цій засторозі простежується господарський практицизм: саме під цю пору густилися трави, колосилося жито, а птахи і звірі вигодовували своє потомство. Саме з огляду на це народна мораль намагалася убезпечити тишу (згадаймо сучасний захід — „місячник тиші”. На початку місяця (6 травня) відзначали день святого Юрія. Це одне з найпоетичніших весняних свят. Юрій, на думку наших предків, був оберігачем свійських тварин. Тому селяни до цього свята не вигонили на нічні пасовиська коней, а дехто й корів на толоки. На Юрія, як правило, підрізали гриви й хвости лошатам, а ввечері, зібравшись у ватаги, виводили тварин на нічний попас. Всю ніч батьки й діти сиділи біля ватри, розповідаючи забавні історії, Це був один із найцікавіших обрядів у підлітків, З Юрієм пов'язане ще одне дійство, В народі воно називалося «збирання роси». Як відомо, роса в повсякденному побуті використовувалася досить широко. Батьки навмисне змушували дітей ходити по ній босоніж, щоб «не нападали парші» і «не боліли ноги», Дівчата ж змивали нею обличчя, аби воно було «красним та рум'яним». Господарі ретельно стежили за тим, чи качаються в росі коні. Якщо тварина, котру вигонили зі стайні, не робила цього — ознака старіння або хвороби, тому казали: «Коли кінь у росу — ти Його в шлею, а коли без роси —• ветеринара проси». Це стосувалося й корів: «Хочеш масла — треба, щоб корова з росою паслась», а отже, намагалися вигонити череду якомога раніше — «доки на травах густі роси».
Логічно, що давній обряд «збирання роси» також тісно пов'язаний з народною практикою. Деінде в глибинних поліських селах він дожив до середини 70-х років. Цей обряд нам пощастило записати на Ровенщині.
Кілька родин, городи яких сусідили, завчасно домовлялися про збирання роси на Юрія. Зодягшись посвятковому і прихопивши із собою їство, а також збережені недоїдки, до схід сонця сходилися в одній із осель. Як тільки прокидався досвіт, господиня казала;
— Пора вже йти, сонце дає відтінки!
У поле йшли лише попарно — чоловік і жінка, хлопчик і дівчинка. Дорогою намагалися не розмовляти. Коли ж траплялися зустрічні, то віталися з ними лише поклоном голови. На межі городів розстеляли білі скатертини, клали на них сніданок, а господар, прилаштувавши на рушникові хліб-сіль, запрошував присутніх тричі обійти ниву. Після цього батьки долонями збирали росу з озимини в спеціальні пляшечки, якою потім змащували рани. бо «вельми помічна», і скроплювали нею дітей, бажаючи міцного здоров'я та щастя. Після цього всі роззувалися, ходили босоніж, оббризкували одне одного і вмивалися, приказуючи; „3 роси вам!” Очевидно, звідси й народилося побажання ювілярам: «З роси та з води!», Як тільки сходило сонце, гуртом сідали снідати. Залишки від Їжі додому не брали, а закопували в землю. Згодом діти, як підсихала роса, качалися врунами, приказуючи: «Хай густим і повнозерним вродить жито та пшениця!», .
Цей обряд практикувався ще кілька років тому, Переважно в травні відзначають і «переплавну середу». В цей день, а він припадає на четвертий тиждень після Великодня, вже можна було купатися в річках та ставках. Батьки відтак знімали всі заборони, і діти з нетерпінням чекали, коли настане «переплавка середа». У деяких селах у цей день селяни переганяли через річку своїх корів, Як бачимо, нашим пращурам не доводилося нудьгувати. Досвід попередніх поколінь нагромадив чимало форм урочистого дозвілля, які тісно перепліталися з живою природою, її біологічним станом. До таких, варто віднести найпоетичніше молодіжне обрядодійство — веснянки та гаївки, котрі нерідко припадали на травень. Сформовані в глибині віків і освячені добрим Ярилом — богом весни, вони частково дійшли і до нашого сучасника.
В Україні не було жодного села, де б не відзначали це напрочуд поетичне свято краси й молодості. Своєю багато сюжетністю, неповторністю танків і хороводів, пісенних мелодій, пошанівком хліборобській тематиці українські веснянки посіли особливе місце серед календарної обрядовості не тільки в слов'янських, але й у інших народів, І якщо грозовий липень утверджується святом Купала, січневі морози — колядками, щедрівками чи забавною Меланкою, то травень — останній місяць весни — возвеличується хороводами давніх і вічно молодих веснянок та гаївок.

В. Скуратівський


Востаннє редаговано Admin (Чт Травень 24, 2018 11:54 am); всього редагувалось 5 раз(и)
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Лип 26, 2012 4:45 am

ПЕРЕНЕСЕНО из "старого" форума


КАЛЕНДАРЬ ЦВЕТЕНИЯ РАСТЕНИЙ В 2010 году

-2 мая - массовое цветение вишни,сливы, персика, груши, начало цветения яблони, алыча, практически, отцвела
Из травянистых, цветет резуха, лунария, различные группы и сорта тюльпанов, нарцисов, примул, гиацинт,зацветает флокс шиловидный, бурачек скальный, флокс растопыренный

3-4 мая, можно считать днями начало цветения символа Киева - каштана конского обыкновенного и любимой всеми киевлянами - сирени обыкновенной и ее многочисленных сортов.
Конечно, какие - то экземпляры этих видов зацвели чуть раньше, некоторые будут цвести позже. Ведь на время цветения ЛЮБЫХ растений влияет не только погода, но и конкретные условия, в которых растет конкретный экземпляр ( сторона света, т.е условия освещения в течении дня, экспозиция склона, ветровой режим( "затышок" или сквозняки) и пр. и пр.
В это время цветет орех грецкий, начинает цвести рябина обыкновенная.
Наверняка, цветение многих видов растений открытого грунта я пропустил, поэтому дополнить этот список может любой из форумчан.

5 мая - массовое цветение яблонь, цветут и сортовые и декоративные, в этом году цветение яблонь очень обильное, зрелище впечатляет!
Цветет черемуха обыкновенная, вишня пильчатая (сакура)
Начали цветение спиреи, сейчас цветет С.серая. Начинает цвести магония падуболистная,калина Карльса

6-7 мая - цветет хеномелис японский (айва японская), боярышник алтайский, рябина обыкновенная, миндаль степной, спирея аргутта, многие виды рододендронов, каштан конский мясокрасный, барбарис Тунберга, отдельные сорта вейгелы гибридной.
Начинает цветение калина Бульденеж
В полном расцвете большинство сортов сирени, каштан конский обыкновенный, яблони, магнолия Суланжа ( хотя уже начали опадать лепестки цветов в некоторых экземпляров), сакура и пр

8-10 мая - в полном расцвете практически все сорта сирени, экзохорда, различные раннецветущие спиреи .
Начинает цвести рябина черноплодная (арония).
Цветет земляника, различные вероники, видовые нарциссы.Заканчивается цветение сортовых тюльпанов, яблони

11-12 мая начинает цветение акация желтая, спирея Ван-Гутта
В полном расцвете пион древовидный, рябина обыкновенная, берека (рябина -глоговина), сакура
Оканчивают цветение магнолия Суланжа,яблони, церцис.

13 мая - в полном расцвете сирени, спирея Ван - Гутта, пион древовидный, каштан конский и мясокрасный, боярышник алтайский Цветет жимолость татарская, шиповник, рябина шведская(промежуточная), могие виды и сорта рододендрона
Зацветает Калина обыкновенная , барбарис Тунберга

15-16 мая - начало цветении акации белой, некоторых видов дейции, раннецветущих травянистых пионов.
Красиво и обильно цветет боярышник обыкновенный, цветет барбарис, многие виды и сорта рододендронов, большинство сортов ирисов, дицентра, флокс растопыреный и пр.(можно дополнять

17 мая- в полном расцвете Калина обыкновенная и ее декоративная форма "Бульденеж", очень нарядно цветет бобовник "золотой дождь", керрия японская Цветет и "пылить" сосна обыкновенная, начала цвести сирень венгерская, многие виды кизильников

18-19 мая - цветет тамарикс (гребенщик), некоторые сорта вейгелы, рододендронов, в полном расцвете калина обыкновенная и бульденеж, отцветает каштан и сорта сирени. Обильно цветут многоие сорта ириса бородатый, аквилегии

20-21 мая - начало цветения люпина многолетнего, вида и сортов пиона китайского.
В полном расцвете акация белая, цветут большинство сортов ириса бородатого

22-24 мая. Как для меня , цветением бузины черной ( начала цвести в этот период) завершается период активного массового цветения древесно - кустарниковых растений, когда большинство растений сменяя друг друга радуют нас своим цветение.
Конечно, это далеко не окончание цветения всех растений, ведь впереди еще цветение многих растений, но уже не будет такого обилия цветущих видов.
В этот период массово и очень обильно цветет акация белая, наполняя удивительным ароматов все вокруг.
Цветет также роза - ругоза (роза морщинистая), черемуха ПОЗДНЯЯ.
Из травянистых - луговое разнотравья ( смолевка, различные колокольчики, ромашка, лютики и пр.), шнит - лук, саксифрага, продолжают радовать цветением ирисы, пионы, люпин многолетний

25-26 мая - цветет чубушник обыкновенный ( в народе называют - жасмин)и его декоративные формы.
Зацвела свидина белая(дерен). Хотя у свидины цветение никогда не считалось ярким, тем не менее - вчера видел обильно цветущую свидину сформированную деревцом - очень эффектно смотрится

27-28 мая - начало цветение Бирючины обыкновенной и Снежноягодника белого,парковых роз.
Продолжаеть цвести акация белая, чубушник, рододендроны,местами спирея Ван -Гутта, ирисы, пионы и пр

29-30 мая - цветет пузыреплодник (раньше называли - спирея калинолистная), клен татарский, роза -ругоза.
В полном расцвете бузина черная, которая в этом году цветет ОЧЕНЬ обильно, цветут видовые шиповники и парковые розы.
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Лип 26, 2012 4:45 am

1-2 травня, 2012 року
Просто квітковий "вибух"
Квітують каштани, бузок, яблоні, груші, слива, вишня, спірея сіра, хеномеліс, глід,рододендрони, церціс та ін.
З травянистіх - нарциси, піздні сорти тюльпанів, бурачок скальний, іберіс, флокс шиловидній, бадан, перші іриси і ....
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Лип 26, 2012 4:46 am

6-7 травня, 2012 року.
Почали квітування горобина, акація біла, спірея Ван - Гутта, барбарис . В повному розцвіті каштан, бузок, акація жовта, горіх грецький та ін.
Вже почалося квітування деяких сортиів ірисів, квітує флокс шиловидний , конвалія та ін
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Лип 26, 2012 4:46 am

9-10 травня, 2012 року

В повному розквіті каштан, акація біла, багато сортів рододендрона, дикі рози ( шипшина), спірея Ван- Гутта.
Квітує екзехорда, акація жовта, піон деревовидний. Закінчує квітувати бузок та його багаточисельні сорти.
На мій подив , в цьому році, в багатьох місьцях померзла дейция.
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Лип 26, 2012 4:47 am

14 травня 2012 року. Починає квітувати чубушник. В повному розквіті бобовник "золотий дощ", калина Бульденеж і звичайна, акація біла і жовта (карагана) , каштан , багато сортів азалій та рододендронів. Закінчують квітування пізні види та сорти бузку, піона деревовидного, магнолія білоквіткова ( обратнояйцевидная) , екзехорда Альберті.
Почалось масове квітування сортивих ірисів, півонії травянистої. Квітують герані, гейхерели, традисканція садова та ін
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Сб Травень 04, 2013 2:58 am

1-4 травня 2013 рік
Буйство квітування ! В цьому році дуже гарно квітують сади. На 4 травня по Києву відквітували вишні, алича, слива. Дуже гарно квітують декоративні яблоні, персик, груша, деякі сорти сливи, почали квітування сортові яблуні. Почалося цвітіння в каштана, бузку, гарно квітує спірея сіра, мигдаль, церціс и інші.
З травянистих - пік квітування тюльпанів, мускарі, почали квітування флокс шиловидний, резуха,іриси, іберис та інші.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Вт Травень 07, 2013 3:58 am

6-7 травня 2013 рік
Пік квітування бузку, яблоні, керії японської, спіреї сірою, церцісу. Більшість видів магнолії, в тім числі і м. Суланжа вже відквітували
Починає квітування глід (бояришник), горобина, акація жовта та ін.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пт Травень 10, 2013 12:06 pm

8-10 травня 2013 рік.
Пік квітування бузку та яблоні, глоду . Квітує горобина, акація жовта, дрок красильний, клокичка, квітує горіх волоський, дуб звичайний.
Уже майже відквітували тюльпани та нарциси. Гарно квітує іберіс, флокс шиловидний, флокс ростопирений, ПОЧИНАЮТЬ квітувати іриси.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пн Травень 13, 2013 11:03 am

12-13 травня

Зацвіла акація!

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Вт Травень 28, 2013 4:54 am

27-28 травня 2013
Починає квітування чубушник, дейція, бузина, спіреї Бумальда та японська, більшість видів та сортів троянд.

Закінчує цвітіння акація біла.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Травень 30, 2013 8:58 am

29-30 травня 2013 року

Ще цілий місяць до липня, а перші липи ВЖЕ зацвіли!
Звичайно, це , поки, не масове цвітіння, але все таки ..... Smile
Квітує бірючина, бузина, літньоквітуючі спіреї та ін.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Сб Травень 17, 2014 10:57 am

16-17 травня 2014 р.

В цьому році не міг вести фенологічні записи  з початку місяця, так як в період з 1 по 15 травня в Києві майже не був. А пишу я календар квітування декоративних рослин ВИКЛЮЧНО  по результатах власних спостережень.

На цей період , вже майже відквітували каштани та бузок, хоча , звичайно, в залежності від місця та сорту ще продовжують квітувати як бузок, так і каштан.  Наприклад, ще гарно  квітує каштан мясокрасний. Закінчує  цвітіння півонія деревовидна.В деяких місцях починаю квітувати акація біла ( псевдоакація), в повному розцвіті спірея Ван-Гутта, квітую кизильник горизонтальний, калина звичайна та її декоративна форма "Будьденеж", багато сортів та видів рододендрона та ін.
З багаторічних квітів - різні сорти ірисів, іберіс, флокс розтопиренний, аквілегія та ін.

ДОПОВНЮЙТЕ  перелік рослин, які квітують в цей період ( з своїх спостережень!)

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Нд Травень 18, 2014 9:03 am

18 травня 2014.

Починає цвітіння чубушник (садовий жасмін) та його декоративні форми, лапчатка кущова(перстач, курильский чай), деякі сорти вейгели. Гарно квітує ракитник "золотий дощ", черемуха пізня,роза-ругоза, бузок персидський та ін.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Вт Травень 20, 2014 4:07 am

19-20 МАЯ

Зацвела бузина черная, которая как бы, завершает массовое цветение весенне цветущих кустарников.
Цветут многие виды кизильника, сорта рододендрона и пр. Все больше появляется цветущих деревьев акации, хотя массового цветении ее еще нет.
К выше перечисленным многолетникам следует добавить василек сумской, сорта декоративного лука и пр.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Травень 22, 2014 10:12 pm

21-23 травня 2014

В повному розцвіті акація біла (робінія), бузина черна, дерен білий, роза- ругоза, шипшина собача. Починають цвісти вейгели. Уже завершили квітування: бузок, спірея Ван - Гута (квітують тільки поодинокі екземпляри.
Квітує більшість сортів ірисів ( сьогодні відкривається виставка в ботсаду Гришка), аквілегії (водозбір), зацвіли перші лілейники та ін.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Sorbus на тему Пн Травень 26, 2014 4:04 am

Admin пише: 21-23 травня 2014

Квітує більшість сортів ірисів ( сьогодні відкривається виставка в ботсаду Гришка), аквілегії (водозбір), зацвіли перші лілейники та ін.

В цей же період цвітуть півоніі.

Sorbus

К-ть повідомлень : 83
Очки : 106
Репутация : 7
Дата регистрации : 22.07.2012

Переглянути профіль користувача

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пн Травень 26, 2014 9:58 pm

Sorbus пише: В цей же період цвітуть півоніі.

Sorbus, дякую за доповнення!
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пн Травень 26, 2014 10:04 pm

26-27 травня 2014 року

Гарно квітує акація клейка (рожева),  псевдоакація, дерен білий, цвітуть паркові та видові троянди (шипшини); закінчує цвітіння бузина , калина .
З багаторічників- починає квітування волжанка, традисканція. Гарно квітують іриси, герань, шалфей, мак, чебрець, ромашка, лілейник та ін.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пт Травень 30, 2014 5:24 am

29-30 травня 2014 р

Почала цвісти липа!
Початок цвітіння більшості груп та сортів троянди , а також  починає квітування  гортензія  та літньо квітучі спіреї (японська, Бумальда)  та їх сорти .
Квітує бирючина, піроканта, чубушник, дейція, лапчатка.

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Нд Травень 01, 2016 9:48 pm

1-2 мая 2016. Киев. В этот период проще перечислить, что НЕ цвететSmile.
Сейчас просто " буяння" (укр) цветения! Цветут каштани, сирень, яблони, спирея, калина гордовина,церцис, сакура и .....
Немного моих фото из перечисленого:

1."Два в одном " - каштан и сирень
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]


2. Церцис

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

3. Вишня птичья махровая форма (Сакура)

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пт Травень 20, 2016 1:37 am

Еще 12 мая начала цвести робиния ( акация белая) сейчас ( фото сделаны 19-20 мая, Киев) она в полном роспуске. Цветут большинство видов и сортов рододендронов, еще цветет каштан мясокрасный.

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]


[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Вт Травень 24, 2016 11:40 am

22-23 мая 2016. Киев. Зацвел чубушник.Зацветает свидина белая. В полном цветении акация белая(лжеакация)  и клейкая (розовая), калина обыкновенная и сливолистная,многие виды шиповников, магнолия обратнояцевидная, бузина черная и........
Спирея Ван-Гутта  отцвела, цветет только в тени, спирея японская, пока, не цветет.

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Чт Травень 11, 2017 1:44 pm

Вніч з 10-11 травня знову в КиЇвській області (і не тільки) приморозки , місцями до мінус 3 градусів. В КиЇві це не так відчутно.
11 травня, КиЇв , ботсад Фоміна. Квітують різні види та культивари азалій.

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

_________________
Авторские курсы "Растения в ландшафтном дизайне" (Киев)
[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Admin на тему Пн Травень 15, 2017 11:50 am

Квітують азаліЇ в ботсаду Гришка. КиЇв, 14 травня.

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]

[Ви повинні бути зареєстровані і підключені , щоб побачити посилання]
avatar
Admin
Admin

К-ть повідомлень : 1067
Очки : 1546
Репутация : 0
Дата регистрации : 17.07.2012
Звідки : Київ

Переглянути профіль користувача http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/author/

На початок Донизу

Re: Календарь цветения растений, МАЙ-2010-14, 16-18

Створювати  Спонсируемый контент


Спонсируемый контент


На початок Донизу

Сторінка 1 з 2 1, 2  Наступне

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі